Size Tavsiyelerim

Satın almadan önce bilmen gerekenler?

Adet kab satın alırken birkaç noktaya dikkat etmek yeterlidir. Yani aslında adet kab satın almak çok kolaydır.
Üretici firmaya göre silikon, plastik veya lateksten üretildiğini unutmamalısınız. Bu nedenle ilk bakmanız gereken şey ürünün hangi materyalden yapıldığıdır.

 

Bazı kadınların lateks ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösterdiği bilinmektedir. Herhangi bir alerjik durumunuzun olup olmadığını öğrenmek için jinekoloğunuzdan yardım alabilirsiniz.

 

İkinci olarak adet kab boyutunun belirlenmesi vardır. Hangi boyutta adet kab alacağınızı tespit etmeniz gerekir.
Yaşa, doğum yapıp yapmama durumuna ve kanama miktarına göre adet kab boyutu değişmektedir. Vajinal doğum yapmamış genç bir kadının veya kanaması fazla olmayan bir kadının küçük boyutta bir adet kab seçmesi doğru seçim olacaktır.

 

Son aşamada ise adet kab modelini seçmek gelir. Farklı modeller ve çeşitleri arasından fiyatına veya beğendiğiniz modele göre herhangi birini seçebilir, favori adet kaplar arasından seçim yapabilirsiniz. Satın almadan önce adet kab renkleri ve ölçüleri inceledikten sonra tercih yapmak en doğru ürünü bulmanızı sağlayacaktır.

Mükemmel boyutta ve vücudunuza en iyi şekilde adapte bir adet kab boyutunun belirlenmesinde adet kanı miktarının, pelvik bölgesinin genişliğinin, yaşın, bakirelik durumunun ve gebelik durumunun kriter olduğu unutulmamalıdır.

Adet kabı nerden alabilirim ?

Adet kabı satın almak isteyenler için üç seçenek bulunuyor.

Bunlardan ilki internet üzerinden olacaktır, ekonomik ve en çok tercih edilen satın alma yöntemidir. Kullanıcı yorumları da okunduğundan geri bildirim açısından müşterilere ürünle ilgili fikir verir.

İkinci seçenek özel eczanelerden adet kab satın almaktır. Bu seçenekte fiyatlar biraz daha yükselecektir. Adet kab satışının eczanelerde yapıldığı ülke sayısı ise sınırlıdır. Yani her ülkede eczanelerde adet kab satışı yapılmıyor.

Bir diğer satın alma seçeneği ise jinekologdan adet kab tavsiyesi almaktır. Sizleri iyi tanıyan jinekoloğunuz enfeksiyonla mücadele bakımından size en uygun adet kab tavsiyesinde bulunabilir. Jinekolog tavsiyesi tıbbi bir bakış açısı olarak cazip görünse de bu her zaman mümkün değildir.

Her üç seçenek te incelendiğinde internet üzerinden güvenilir bir tedarikçiden adet kab siparişi vermek çok daha rahat ve stressiz görünüyor.

Ürün seçeneğinin oldukça fazla olduğu, üstelik fiyat olarak ta çok daha ekonomik ürünlerin bulunduğu online shop, adet kab siparişi vermek için en doğru yöntemdir.

En iyi ve en kaliteli adet kabları, benim Online Shop kanalımdan temin edebilirsiniz.

Satın almak için izlenmesi gereken adımlar :

N

Doğru boyutu bulun

N

Model seçin

N

Sipariş verin

N

Jinekoloğunuza danışın

N

Malzeme uyumluluğunu kontrol edin

Sayfamızı ne kadar yararlı buldunuz ?

  • 3.85/5
  • 20 ratings
20 ratingsX
cok kötü kötü hmmm ok çok güzel
25% 0% 5% 5% 65%

Adet Kabı ne kadar tasaruflu?

Regl döneminde aldığınız bir hijyen ürününü defalarca kullanmak ne kadar ucuza geldiği konusunu gündeme getirir. Adet kab, yıllarca kullanılan bir temizlik ürünü olarak kadınlar için son derece ekonomiktir. Kullanılıp atılan tampon ve pedler yanında oldukça ucuz olan adet kab, sağlıklı, pratik ve konforlu olmanın yanında hijyen için harcadığınız paranın cebinizde kalmasını sağlar.

 

Adet kab kullanımı ile yaptığım tasarrufu sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum. Fiyat ve performans olarak diğer ürünlere olan üstünlüğü tartışılmaz olan adet kab, üretici firmaların bir ürünü 10 yıla kadar kullanabileceğimizi söylediği mucizevi bir üründür. Her ay paket-paket alınan pedler düşünüldüğünde, tasarruf olarak ne kadar üstün olduğu ortadadır.

3-5 yıl adet kab kullanılsa bile, maddi olarak sağladığı tasarruf tartışılmazdır. Pedin kalmaması, yanınızda yedek ped olmaması gibi sorunları da ortadan kaldıran adet kab, atık tüketimi olarak ta çok tasarrufludur. Bir kullanımlık tampon ve pedler kullanım sonrası çöpe gider. Oysa adet kab yıkanıp defalarca kullanılır. Bu da paradan ne kadar tasarruf edeceğinizi gösterir.

 

Üstelik doğa dostu bir ürün olarak hemen çöpe gitmeyerek atık tüketimini de düşürür. Dünya üzerinde yaşayan kadın sayısı, regl döngüsü ve ped kullanımı düşünüldüğünde, atık tüketiminin ne denli korkunç boyutlarda olduğu daha iyi anlaşılır. Oysa adet kab kullanımı ile tamamen çöpe giden tampon ve pedlere göre doğanın korunması çok daha kolaydır. Küçücük bir buluşun ne denli doğa dostu olduğu böylece gözler önüne serilmiş olur.

 

Küçük tasarrufların yıllar içinde büyük birikimler sağladığı unutulmamalı, her ay çöpe giden onlarca ped yerine adet kab kullanımının sağladığı tasarruf göz ardı edilmemelidir. Her an yanınızda olan ve değiştirmek için acele etmeyeceğiniz sağlıklı ve güvenilir adet kabı sizlere zamandan da tasarruf sağlıyor.