Adet kabı deneme konusunda birçok kadın ilk etapta şüphe ile yaklaşsa da denedikten sonra çok memnun kalıyor. Deneyip denememe konusunda aynı endişeleri ben de duydum.

Belki de şu anda sizler de aynı şeyleri hissediyorsunuzdur. Fakat ped ve tampona göre o kadar çok avantajı vardı ki, denemekten ne çıkar dedim ve kullanmaya başladım.

İyi ki de denemeye karar vermişim. Şu anda her ay kabusa dönen regl dönemim artık benim için sıradan bir günden farksız oldu.

Yaşam kalitemi arttıran Kab

Adet döneminde kullanılmak için kanamayı absorbe eden birçok ped ve tampon üretildi. İlk zamanlar kaba olan pedler sonra git gide inceldi ve daha güvenilir ve konforlu hale getirilmeye çalışıldı. Fakat ne kadar kaliteli lanse edilse de regl günlerinin gerginliğini gerek temizlik gerekse konfor bakımından tam olarak gideremedi.

 

Kadınlar için günde birkaç kez ped değiştirmek, her değişiklik arasında sızdırmazlık ve hijyen bakımından emin olamamak ve her ay ciddi oranlarda hijyen ürünlerine para harcamak klasik temizlik ürünlerinin standart sorunlarıdır.

 

Bunları her ay yaşayan biri olarak belki de şu anda hemen her kadının aklından geçenleri dile getiriyorum. Bu kadar zor geçen bir dönemi çok daha konforlu hale getirecek başka bir ürün yok mu veya bunun başka bir yolu bulunamaz mı dediğiniz günler eminim benim gibi çok olmuştur. İşte adet kab tam aradığımız ürün aslında. Çünkü deneyen herkes bunu söylüyor.

Adet Kab Konusunda Tüm Kadınlar Hevesli

Neden hevesli olmasınlar ki? Bir düşünün, her ay ped veya tampon almak zorunda kalmayacaksınız. Bir kez alacaksınız ve yıllarca kullanacaksınız.

Çünkü adet kab tek kullanımlık bir ürün değildir.

Gün içinde temizlenip tekrar kullanılarak ped veya tampon taşımanıza gerek kalmaz. Değiştirdiğiniz diğer hijyen ürünlerini atarak yarattığınız atıkları yaratmaz.

Yani tam bir doğa dostu.

Adet kab kullanmaya başladığımdan beri doğaya atık bırakmadığım için çok daha rahatım. Sadece bunu düşünmek bile biz kadınları adet kab kullanmaya yönlendiriyor.

Her ay hijyenik ürün almaya ayırdığım param da cebimde kalıyor.

Mestrual Kabın Avantajları

Regl dönemindeki sıkıntıyı ortadan kaldıran ve bu dönemi çok daha konforlu geçirmeyi sağlayan adet kab kullanımı son derece kolay ve pratiktir. Diğer hijyen ürünlerinin tamamını denemiş biri olarak diyebilirim ki, adet kab hepsinden kullanışlı ve konforlu.

 

Kullanmaya başladığım andan itibaren varlığını hissetmedim. Islaklık, sızıntı veya herhangi bir enfeksiyon riski yaşamadım. Her ay ped veya tamponlara ayırdığım bütçem cebimde kaldı.

 

Çünkü adet kab diğerleri gibi tek kullanımlık bir ürün değildir. Aldıktan itibaren 10 yıla kadar sorunsuz bir şekilde kullanabiliyoruz. Üstelik muhafazası da çok kolay. Yanınızda birçok ped ya da tampon taşımak zorunda kalmamak bile büyük bir keyif. Çamaşırdan büyük bir gürültü ile çıkartılan pedlerin yerine birkaç dakikada regl fincanını çıkartıyor temizliyor ve tekrar takıyorum.

 

Yani aynı ürünü kullanmaya devam ediyorum. Çantamda artık sadece bir hijyen ürünü var.

Avantajları

Aktif kadınlar için ideal

Spor veya yüzmek artık sorun olmayacak

12 saate kadar kullanabillirsiniz

Çok Ekonomik

Dezavantajları

İlk başta size biraz değişik gelebilir

Adet salgılarını görmek

Tüm Şüpheleri Ortadan Kaldırmak İçin Deneyin

Adet kab kullanımı ile ilgili diyelim ki birçok şüpheniz var. Fiyatı son derece ekonomik olan adet kabı bir kez kullanarak tüm cüphelerinizin ortadan kalktığını görecek ve bunu sadece aylık ped veya tampona verdiğiniz paradan çok daha az bir fiyata yapacaksınız.

 

Tekrar ped veya tampona dönmeye karar verseniz bile adet kaba ödediğiniz fiyat bütçenizi etkilemeyecek. Ben bu şekilde düşünerek kullanmaya karar vermiştim.

 

Ne kaybederim dedim ve satın aldım. Ondan sonra da doğru karar verdiğimi görüp devam ettim.

Vücudunuza uygun ürünü satın aldığınızda gerisi pratik bir şekilde yerleştirmeye kalıyor. Bir iki denemeden sonra son derece kolay bir şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. Aktif biri olarak gün içinde sık-sık ped değiştirmenin ne kadar sıkıntılı olduğunu çok iyi biliyorum. Oysa adet kab sadece bir tane satın alınan ve gün içinde boşaltıp temizlenerek tekrar kullanılan muhteşem bir ürün.

Daha Konforlu Bir Yaşam İçin adet Kab

Yoğun kanaması olan biri olarak her ay adet döneminde adeta eve kapanıyordum. En kaliteli ve en pahalı ped ve tamponlar bile benim için güvenilir değildi. Sızdırmazlık konusunda hiç birine güvenemiyordum. Adet kanını sadece absorbe eden pedler mikropların üremesi için son derece uygun bir ortamdır. Bu nedenle sık-sık enfeksiyon geçirdiğim dönemler de olmuştu.

Adet kabın özelliklerini, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını okuduğumda işte aradığım ürün bu dedim. Çünkü regl fincanı da denilen ürün adet kanını absorbe etmiyor topluyordu. Üstelik kanama miktarını da gözlerimle görüyordum.

Adet kab kullanmaya başladıktan sonra regl dönemlerinde çok daha aktif olmaya başladım. Çünkü son derece güvenilir olan ürün hiçbir sızdırma veya enfeksiyon riski taşımıyordu. Yoğun kanamaları olan biri olarak büyük boy adet kabı tercih ettim. Bir kez satın aldım ve uzun yıllar kullanacağım. Artık yanımda ped taşımıyorum. Adet kabı muhafaza torbasında taşıyarak olası bir sürprize karşı da her zaman hazırlıklıyım.

Her Bedene Uyumlu Adet Kab Ölçüleri

Adet kab kullanmaya başlamada yaşanan şüpheler yanında hangi ölçünün kendisi için doğru ölçü olduğuna dair kadınlar endişe yaşayabiliyor. Oysa adet kab seçiminde belirlenen kriterler doğrultusunda en uygun ölçüdeki ürünü seçmek çok kolay. Doğum yapmış bir kadın olarak büyük boy adet kabla başlamayı uygun bulmuştum.

Doğru seçimi yaptığımı hemen anladım. Çünkü hem ilk birkaç gün yoğun kanamam oluyor hem de pelvis bölgemin genişlediğini biliyordum. Bu nedenle büyük boy adet kab benim için ideal ölçü oldu. Yüzmeyi seven biri olarak adet günlerimde yüzmeye çok rahat devam edebiliyorum. Bu bile benim için büyük bir konfor oldu.

En yakın tuvalete gidip regl fincanını çıkarıyor, temizleyip tekrar takıyorum. Yani pedi yenileme gibi adet kabını temizleyip tekrar kullanıyorum. Üstelik bunu yaparken her ay hijyen ürünlerine para ayırmak zorunda kalmıyorum.

Tıbbi Kullanıma Uygun Ve Sağlık Bakanlığı Onaylı

Hijyen ürünlerinin sağlıklı olması her kadın için önemli bir kriterdir. Adet kab tıbbi kullanıma uygun bir hijyen ürünü olup üstelik sağlık bakanlığı onaylıdır. Bunu öğrendiğimde içimin rahatladığını söyleyebilirim.

 

Her yeni ürüne karşı şüphe ile yaklaşan biz kadınlar için ilk etapta adet kaba geçmek zor gibi görünse de, tıbbi kullanıma uygun silikon yapısı ve fonksiyonelliği ile aslında ihtiyacımız olan tek üründür. Dağ başında bile tek adet kabla hijyenik bir regl dönemi geçirecek, başka bir tampon veya pede ihtiyaç duymayacaksınız.

Sayfamızı ne kadar yararlı buldunuz ?

  • 5/5
  • 2 ratings
2 ratingsX
cok kötü kötü hmmm ok çok güzel
0% 0% 0% 0% 100%

Hijyenik Çöp Üretimine Son

Ped ve tamponların milyonlarca kadın tarafından kullanıldığı düşünüldüğünde ortaya çıkan hijyenik çöp veya atığı düşünebiliyor musunuz? Adet kab bu konuda tam bir doğa dostudur. Yıllarca aynı ürünü kullanarak atık yaratmayacağını bilmek bile beni mutlu ediyor. Artık tuvaletlerde kirli pedi atmak için çöplere elimi sürmüyorum. Adet kabı 12 saate kadar kullanabilmek bile büyük bir rahatlık. Çıkartıp temizlemesi ve takması ise sadece bir iki dakika sürüyor.

 

Kanama miktarını görmek, pedle birlikte kanı doğaya bırakmaktansa tuvalete boşaltmak ve ardından aynı ürünü tekrar kullanmak gerçekten hem maddi hem de hijyenik çöp bırakmama bakımından çok önemli bir özelliktir.

 

Toksin içermeyen ve hipoalerjenik bir ürün olan adet kabı mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Son derece sağlıklı ve güvenli bir hijyen ürünü olan adet kabı kadınlar çok sevecek.